• BIST 1.419,430
  • Altın 487,78
  • Dolar 8,6130
  • Euro 10,0900

   7 yeni film vizyonda

   7 yeni film vizyonda
     DÜNYA SAVAŞI Z İnsanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı konu alan 'Dünya Savaşı Z'nin yönetmenliğini Marc Forster yaptı. Brad...

    

   DÜNYA SAVAŞI Z
   İnsanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı konu alan 'Dünya Savaşı Z'nin yönetmenliğini Marc Forster yaptı. Brad Pitt'in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film Max Brooks'un aynı adlı romanından uyarlandı.

    

   Sıradan bir gün, Gerry Lane ve ailesinin sakin yolculukları şehirde tıkanan trafik nedeniyle kesintiye uğrar. Birleşmiş Milletlerde eski bir müfettiş olan Lane, bunun sıradan bir trafik sıkışması olmadığını hisseder. Polis helikopterleri gökyüzünde, motosikletli polisler yerde çılgınca dolaşırken şehirde bir kargaşa başlar.

    

   Tek bir ısırıkla yayılan, sağlıklı insanları tanınamayacak vahşi bir şeye dönüştüren ölümcül bir virüs, kalabalık insan gruplarının birbirlerine acımasızca saldırmasına neden olmaktadır. Komşu, komşuya saldırır; yardımsever bir yabancı bir anda tehlikeli bir düşmana dönüşür. Virüsün kökeni bilinmemektedir ve bulaşanların sayısı her gün katlanarak çoğalmakta, kısa sürede dünya çapında bir salgına dönüşmektedir. Enfekte olanlar dünya ordularını yenerken ve hükümetleri hızlı bir biçimde devirirken Lane, ailesinin güvenliğini sağlamak için salgının kaynağını bulmak için yapılan dünya çapındaki umutsuz arayışa öncülük etmek ve acımasızca yayılmasını durdurmak için bir çare bulmak üzere eski tehlikeli hayatına dönmek zorunda kalır.

    

   Filmde Brad Pitt'in yanı sıra, David Morse, James Badge Dale, Julia Levy-boeken ile Elyes Gabel de rol alıyor.

    

    

   SESSİZ EV
   Uruguay'da yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak 2010'da çekilen Issız Ev (La Casa Muda) adlı gerilim filminin yeniden çevrimi olan "Sessiz Ev"in yönetmenliğini, Chris Kentis ve Laura Lau üstlendi.

    

   Başrolünde Elizabeth Olsen'in yer aldığı gerilim ve korku türündeki filmin konusu şöyle:

    

   "Sarah, babası ve amcasıyla birlikte kış boyu boş kalan göl evlerini düzenlemeye gider. Başta normal gibi görünen bu evde yaşanan tuhaf olaylar ve duydukları garip seslerle yalnız olmadıklarını fark ederler. Yaşadıkları olayları çözmeye karar veren Sarah aynı zamanda kendi geçmişinin sırları ve gizemleriyle karşılaşacaktır."

    

    

   RÜZGARLAR
   Selim Evci'nin yönettiği, Yusuf Nejat Buluz, Mediha Didem Türemen, Rüçhan Çalışkur ile Zeynep Gülmez'in oynadığı "Rüzgarlar" filminin konusu şöyle:

    

   "Murat, Gökçeada'da ses kaydetmekte ve fotoğraflar çekmektedir. Adada tek başına yaşayan 80 yaşlarındaki Madam Styliani ile tanışır ve anılarını kaydetmeye başlar. Bir müddet sonra Madam ölür, tek varisi torunu Eleni cenaze işlemleri için Gökçeada'ya gelir. Murat'ın yaptığı kayıtlar, Eleni'nin ada ile ilgili kurduğu bağı yeniden sorgulamasına sebep olacaktır."

    

    

   38 ŞAHİT
   Yönetmenliğini Lucas Belvaux'in yaptığı "38 Şahit" adlı yapımda, Nicole Garcia, Yvan Attal, Nathalie Baye, Joanna Theobalds, Sophie Quinton, Laurent Fernandez'in rol aldı.

    

   Louise Çin’deki iş gezisindenyeni dönmüştür, eve döndü-ğünde yaşadığı sokakta bir cinayet işlendiğini öğrenir. Genç bir kadın gecenin sessizliğinde hunharca katledilmiştir.Suç mahalinde ne yazık ki hiçbir tanık yoktur. Görünüşe göre herkesin uyuduğu bir anda cinayet gerçekleşmiştir. Louise’in kocası Pierre de o anda evde değil işyerindedir.Louise günler geçtikçe aslında bazı insanların -ki bu bazı insanlar tamı tamına 38kişiydi- olayı duyduğu yada gördüğü gerçeği ile yüzyüze geldi .

    

   Bunlardan birisi de kocası Pierre’di. Pierre gece işte değil evdeydi. 38 kör ve sağır şahitten biri de kocasıydı!

    

    

   HİPNOZCU

   Haftanın gerilim-korku-dram türündeki yapımlarından "Hipnozcu" nun yönetmenliğini Lasse Hallström üstlendi.

   Lena Olin, Mikael Persbrandt, Gustav Levin, Claes Hartelius, Johan Hallström, Robert Follin'in rol aldığı filmde, 10 yıl önce bir daha hipnoz yapmamaya yeminli olan Erik'ten, ailesinin yok edildiği bir cinayetin tek tanığı

   olan küçük çocukla hipnoz aracılığıyla iletişim kurması için yardım istenmesi ve sonrasında gelişen olaylar konu ediliyor.

    

   SEVİMLİ CANAVARLAR ÜNİVERSİTESİ
   Dan Scanlon'un yönettiği animasyon türündeki "Sevimli Canavarlar" filminde seslendirmeleri, Billy Crystal, John Goodman, Steve Buscemi ile Dave Foley yaptı.

    

   Mike Wazowski ve James P. Sullivan ayrılmaz bir ikilidir ama durum her zaman için böyle olmamıştır. Bu uyumsuz canavarlar tanıştıkları andan itibaren birbirlerine tahammül edememişlerdir. “Sevimli Canavarlar Üniversitesi” (Monsters University), Mike ve Sulley’nin farklılıkları aşarak nasıl en yakın dostlar olduklarına dair kapıları açıyor.

    

   İNŞALLAH

   Belgeselleriyle tanınan Fransız sinemacı Anais Barbeau-Lavalette'in ikinci uzun metrajlı çalışması olan "İnşallah" filminin başrolünde, Evelyne Brochu yer alıyor.

    

   Dram türündeki filmin konusu şöyle: "Doktor olan Chloe, yaşamını Ramallah'taki Türk doktorlara yardım etmekle ve Kudüs'te yaşayan İsrailli bir asker olan kapı komşusu Ava ile geçirmektedir. Her gün uçurumun iki farklı yanını gören Chloe, birbirlerine düşman arkadaşları arasında köprü kurmaya çalışsa da her iki tarafa da aslında yabancı olduğunu fark edecektir."

    

   GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

    

    

    

   MAN OF STEEL
   DC Comics'in en meşhur süper kahramanı olan Superman'in köklerine, geçmişine dönerek kahramana farklı bir bakış açısı getiren son filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstleniyor; filmin senaryosu ise David S. Goyer'e ait.

    

    

   Filmde Clark Kent'i Henry Cavill, kötü adamı General Zod'u Michael Shannon canlandırırken kadrodaki diğer isimler arasında Lois Lane rolünde Amy Adams, Martha Kent rolünde Diane Lane, Jonathan Kent rolünde Kevin Costner ve Jor-El rolünde de Russell Crowe yer alıyor.

   Yeni Superman filminde Clark, ne olduğu ve nasıl kullanacağını hiç bilmediği, birtakım sıra dışı güçlere sahip bir çocuktur. Okulun servis aracı kaza geçirip, içinde çocuklarla birlikte nehre uçar. Servisin içindekilerin ölmesine göz yumamayan Clark, güçlerini kullanarak herkesi kurtarır. Fakat bu olay onun diğerlerinden oldukça 'farklı' bir çocuk olduğunu da bariz biçimde ortaya çıkartacaktır.

    

   TRANS
   Ödüllü İngiliz yönetmen Danny Boyle'un yönettiği 'Trans'ın başrollerinde James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel yer alıyor.

    

   Filmin konusu ise şöyle; Sanat eserleri konusunda uzman olan Simon tanınmış bir müzayede müdürüdür. Franck adındaki bir gangster ile birlikte milyon dolarlar değerindeki bir tablonun çalınma eylemine katılır. Olay esnasında oluşan kargaşada başına korkunç bir darbe alır ve uyandığında tabloyu nereye sakladığı konusunda hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ne tehditler ne de işkenceler onun hafızasını geri getirecektir. Bunun üzerine Franck Elizabeth isimli bir hipnoz uzmanı tutulur. Böylece Simon'un beyninin derinliklerindeki bilgiye ulaşması planlamaktadır.

    

    

   MUHBİR
   Dwayne Johnson, bol takip sahneli yeni bir filmde karşımızda. Filmin yönetmenliğini Ric Roman Waugh üstleniyor.

    

   İnşaat işiyle uğraşan bir baba oğlunun uyuşturucu bulundurmak suçundan tutuklandığı haberiyle şoka uğrar. Oğlu üniversiteyi kazanmış başarılı bir gençtir ve uyuşturucuya bulaşacak biri hiç değildir. Genç çocuk 20 yıl yer. Oğlunu hapisten kurtarmak için her yolu denemeye hazır olan baba, savcıyla gizli bir anlaşma yapar. Bölgede uyuşturucu ticareti yapan organizasyonun yakalanmasına yardım ederse oğlu serbest kalacaktır.

    

    

   BEŞİNCİ EMİR: ÖLÜM
   Haftanın gerilim-korku türündeki filmi "Beşinci Emir: Ölüm"ü Rafael Lara yönetirken, başrollerde Ilean Almaguer, Angelica Aragon, Ernesto Gomez Cruz yer alıyor.

    

   Meksika yapımı olan film için mekan olarak yine aynı ülke tercih edildi. Meksika'da, polis departmanının, bir seri katilin 11. kurbanını bulmasıyla başlayan film, dedektif Garcia'nın katili yakalamak üzere görevlendirilmesinin hikayesini anlatıyor.

    

    

   BAŞVURU: KABUL
   Kısa süre önce ABD'de vizyona giren "Başvuru: Kabul" haftanın komedi türündeki tek filmi.

    

   Princeton Üniversitesi'nde terfi alıp yönetici olmaya hazırlanan Portia Nathan ve eski lise arkadaşı John Pressman'ın başından geçenlerin anlatıldığı filmin başrollerini Tina Fey, Paul Rudd ve Nat Wolff paylaşırken, yönetmen koltuğunda Paul Weitz oturuyor.

    

   Filmin senaryosu ise Jean Hanff Korelitz'in romanından Karen Croner tarafından uyarlandı.

    

    

   HAVADA AŞK VAR
   Alexandre Castagnetti'nin yönettiği 96 dakikalık Fransız yapımı filmde, Paris'ten Newyork'a giden Julie'nin yaşadıkları beyazperdeye yansıtılıyor.

    

   Filmde Ludivine Sagnier, Brigitte Catillon, Michel Vuillermoz, Nicolas Bedos ve Jonathan Cohen başrolleri paylaşıyor.

    

   Paris'ten Newyork'a giden bir uçakta olan güzel Julie evlenmek için oraya gitmektedir. Kendini 3 yıl önce aşık olduğu adam olan Antoine'ın yanında otururken bulur. Antoine oldukça çekici bir adamdır ve Julie'yi ona geri dönmeye ikna etmek için geçirecekleri 6 saate güvenmektedir, oysa Julie buna izin vermemek için elinden geleni yapmaktadır. Onlar bu uçak yolculuğunu yaparken izleyicide kendilerini onların aşk hikayesinde bir yolculuğa çıkmış buluyor . Bir sürü romantik sahnenin yer aldığı film,çiftin tanışmaları , aşık olmaları ayrılıklarının yer aldığı bir sürü sarsıcı sahneyle başbaşa bırakıyor film izleyiciyi.

    

    

   BİLİNMEZE DOĞRU - STAR TREK
   Atılgan gemisi mürettebatıyla dünyaya geri çağrılır. Ama karşılaştıkları manzara, çok güçlü bir terör örgütünün donanmalarını ve ona bağlı olan her şeyi yerle bir ettiği bir faciadır. Kaptan Kirk'ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve bu tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyulur. Hayatta kalmak ile ölüme teslim olmak arasında mekik dokuyan kahramanlar, bu macerada aşk, dostluk ve fedakarlıklar sınavlarından geçeceklerdir. Kirk tek ailesi olarak nitelendirdiği müretebatı için fedakarlığın anlamını yeniden sorgulayacaktır.

    

   Bilim-kurgu, aksiyon ve dramı harmanladığı yapımlarla 2000'li yılların en sevilen yönetmen-yapımcıları arasına giren J.J. Abrams, seyirciyi kendi imzasını taşıyan ikinci Star Trek macerasına götürüyor.

    

   Filmin senaryosunda Roberto Orci, Alex Kurtzman ve Damon Lindelof'un imzası bulunurken Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch ve Zoe Saldana kadronun öne çıkan isimleri arasında.

    

    

   BABADAN OĞULA
   Başrollerde Ryan Gosling, Bradley Cooper ve Eva Mendes'in yer aldığı "Babadan Oğula" filminin yönetmenliğini Derek Cianfrance üstlendi.

    

    

   SAKSI OLMANIN FAYDALARI
   Amerikalı romancı Stephen Chobsky'nin kendi kitabından sinemaya uyarladığı "Saksı Olmanın Faydaları" filminde, bir gençlik hikayesi romantik komedi türünde beyazperdeye taşındı.

    

   Yönetmenliğini, Stephen Chobsky'in yaptığı, Logan Lerman, Kate Walsh, Ezra Miller ile Emma Watson'ın rol aldığı filmde, çocukların büyüme sürecinde karşılaştıkları sorunlar, arkadaşlık ve aile ilişkileri gibi konular ele alınıyor.

    

   Filmin kahramanları, karizmatik son sınıf öğrencileri, güzel ve özgür ruhlu Sam ile korku nedir bilmeyen, eşcinsel üvey kardeşi Patrick’in kanatları altına aldığı utangaç, duygusal ve çekingen Charlie. Bu komik ve dokunaklı ergen hikâyesi, büyüme sürecinin alt üst edici gelgitli hallerini aktarırken, kimlik sorunları, arkadaşlık, aile, ilişkiler ve cinsellik konularını da masaya yatırıyor.

    

    

   İNTİKAM KURŞUNU
   Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi Sylvester Stallone'un başrolünü üstlendiği "İntikam Kurşunu" filminin yönetmenliğini Walter Hill yaptı.

    

   Matz ve Colin Wilson'ın aynı isimli çizgi-romanından uyarlanan filmde, Sylvester Stallone'un yanı sıra Jason Momoa ve Christian Slater de rol alıyor.

    

   Stallone'un "Jimmy Bobo" isimli bir kiralık katili canlandırdığı film,tehlikeli bir soruşturmanın içinde kalan dedektiferin ortak bir amaç uğruna ölüm kalım savaşına girmesini konu ediniyor.

    

    

   BENİM ÇOCUĞUM
   Türkiye'den 5 ailenin katılımıyla hayata geçirilen belgesel projesi lezbiyen, gey, biseksüel ve trans çocuklarının hikayelerine bu sefer anne-babaların gözünden bakıyor.

    

   Ebevyenlerin ve çocukların hissettiği inkar, travma, çaresizlik, korku, utanma ve kabullenme insani duygular itiraf öyküleriyle beyazperdeye yansıyor.

    

   Yönetmenliğini belgesel sinemacı ve akademisyen Can Candan'ın üstlendiği yapım, homofobinin ve transfobinin karşısına çıkabilecek en güçlü direnişin yine aile desteği olduğunu ispatlar nitelikte.

    

    

   SARI SİYAH
   Yönetmenliğini, Levent Akçay'ın yaptığı "Sarı Siyah" filmi, 1915'te Çanakkale Savaşı'nda yaşanan bir dramı gözler önüne seriyor.

    

   Levent Akçay, Yusuf Güney ve Burcu Binici'nin rol aldığı filmin konusu şöyle:

    

   "1915'te İstanbul Tıbbiyesi hiç mezun veremedi. Çünkü 1915'te mezun olması gereken sınıfın tamamı, Çanakkale'de şehit oldu. 50 İstanbul Lisesi son sınıf öğrencisi, gönüllü olarak birliğe katılır ve Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybeder. Büyüklerinin ölüm haberini alan İstanbul Lisesi öğrencileri sarı olan okul binasının kapı ve pencerelerini siyaha boyarlar. Bugünden sonra hayatlarını kaybeden öğrenciler anısına okul renkleri sarı-siyah olarak kabul edilir.''

    

    

   PARANOYAK
   Tibet Ölüler Kitabına göre, ölen bir kişinin 49 gün boyunca hala bir beden sahibi olduğuna inanılır... Sorunlu giden evliliğini yolun koymak için umutsuzca çabalayan Raul, eşi Ana ve oğulları, Nicoile birlikte Noel'de bir dağ tatili yapmayı teklif eder. Fakat gözler uzak tasarladığı bu tatil Samuel, adında dikkat çekici bir marangozun ortaya çıkmasıyla bozulur. Ana ve Nico, Samuel'e karşı bir anda şefkat duymaya başlar, bu da Raul'u hem kızdırır hem de kıskançlığını körükler. Raul bir şekilde, bu marangozla Ana'nın daha önceden tanıştığını ve beraber bir sır sakladıklarını keşfeder. Raul, Samuel'i Noel yemeğine çağırır ve amacı da aralarındaki ilişkiyi ortaya çıkarmaktır. Doğal geçen Noel yemeğinin ardından gelen günler Raul'un kuşkularını daha da arttıracaktır...

    

   İspanyol yapımı korku filminin yönetmenliğini Miguel Ángel Toledo üstleniyor.

    

   ARKADAŞIM MAX


   Haftanın yerli yapımlarından biri olan "Arkadaşım Max"te, bir yarışma programında birinci olan sevimli köpek "Max" rol alıyor.

    

   Yönetmenliğini Murat Şeker'in yaptığı filmin senaryosunu Ethem Özışık yazdı.

    

   Filmde, konağında sadık köpeği Max ile yaşayan yaşlı kadının, miras nedeniyle yeğeni tarafından öldürülmek istenmesi anlatılıyor.

    

   Filmin başrollerini, Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu paylaşıyor.

   Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

    

   DEVİR


   "Tabutta Rövaşata", "Filler ve Çimen", "Cenneti Beklerken" ve "Nokta" filmlerinin yönetmeni başarı kazanan yönetmen Derviş Zaim'in kamerasını Burdur'un Hasanpaşa köyüne çevirdiği "Devir", vizyonda.

    

   Çekimlerine 2011 yılının ağustos ayında başlanan filmde, Zaim, önceki filmlerinden farklı olarak profesyonel oyuncu kadrosuyla çalışmamayı tercih etti. Filmin öyküsü şöyle:

    

   "Burdur'a bağlı Hasanpaşa köyünde, her yıl bir çoban yarışması düzenleme geleneği vardır. Bu geleneğe göre, çobanlar sürüleriyle teker teker küçük bir su birikintisine girmekte ve suyu peşlerindeki koyunlarıyla birlikte kesintisiz ve hızlı şekilde geçmektedir. Çobanlar yarışmada koyunların postunu boyamak için kırmızı renkli bir kayadan aldıkları parçaları elemekte, toz boya elde etmektedir. Ancak gelecek yıllarda kırmızı renkli kayalardan bulmak zorlaşacağa benzemektedir. Çünkü büyük bir maden şirketi, köy etrafındaki kırmızı kayaların olduğu yerde dev bir mermer ocağı açmıştır. Ali adlı genç çoban, şehirdeki bir nalburdan kırmızı toz boya alır. Köylü o yılki yarışmada koyunlarını Ali'nin şehirden getirdiği hazır boya ile boyar. Ancak Ali yarışta yine dereceye girememiştir. Çobanlıktan bezen Ali, yakınlardaki mermer ocağında şoför olarak iş bulur..."

    

   HANGOVER 3
   Bu hafta komediseverleri, "Felekten Bir Gece" ya da orijinal adıyla "The Hangover" serisinin son filmi bekliyor.

    

   Todd Phillips’in yönettiği ABD yapımı serinin üçüncü filminde, Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis ile Justin Bartha rol alıyor.

    

   Bu kez düğün, bekarlığa veda partisi yok. Ters ya da düz gidebilecek ne olabilir ki Ancak 'Kurt Sürüsü' yollara düştüğünde tüm bahisler kapanır" denilerek, komediseverler filme davet ediliyor.

    

   Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

    

   ERKEK AKLI
   Roman Coppola’nın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve prodüktörlüğünü üstlendiği, Charlie Sheen, Jason Schwartzman, Bill Murray ile Patricia Arquette’nin oynadığı ABD yapımı "Erkek Aklı", haftanın diğer komedi filmi.

    

   Şöhret, para ve karizma Charles’a görünürde mükemmel bir hayat sunmuştur. Ne var ki aşkı onu aniden terk edince hayatı darmadağın olur. Sadık dostlarının yardımıyla zor da olsa kendisiyle yüzleşmeye çalışır. Film izleyicilere şu soruyu yöneltiyor: İnsan birini aynı anda hem sevip hem de ondan nefret edebilir mi?

    

   UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
   Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
   Diğer Haberler
   Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Hür Net Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00 | Haber Yazılımı: CM Bilişim